Znajdź w naszej witrynie
Projekty w realizacji

W naszej szkole jest realizowany projekt pn. „Indywidualizacja nauczania początkowego w Częstochowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt rządowy "Radosna Szkoła"

Narodowy Program Rozwoju Sportu - Polski Sport 2024

Program szkolny REBA

stat4u

Warsztaty

14 listopada 2019 r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty: „Warto jest mówić do rzeczy, ale dobrze jest też mówić do ludzi”, prowadzone przez Malwinę Kożurno (lektorka, która towarzyszy zawsze podczas spotkań czytelniczych znanej pisarce Renacie Piątkowskiej, czytając fragmenty jej utworów). Celem warsztatów była poprawa dykcji, wyrazistości mowy, lepszy  odbiór wypowiedzi i wizerunku mówcy. Po interesującej części teoretycznej, przyszedł czas na równie ciekawe ćwiczenia praktyczne, usprawniające aparat mowy. Uczniowie klasy VII A, uczestniczący w tych warsztatach nie nudzili się ani przez chwilę, wykonując m.in. ćwiczenia oddechowe, bawiąc się samogłoskami, a na sam koniec czytając wierszyki łamiące języki. Udział w tych zajęciach pozwolił nie tylko poszerzyć wiedzę i poprawić technikę mówienia, był także formą bardzo przyjemnego, pełnego humoru spędzenia czasu.

Dzień głośnego czytania

13. listopada 2019r. uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Głośnego Czytania - spotkali się z bohaterami książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Panie Agnieszka Klimczyk, Iwona Mirczak-Zając, Monika Kacprzak i Anna Kwec swoim czytaniem zainteresowały maluchy. Można było się położyć na miękkich materacach, zamknąć oczy i przenieść w świat mieszkańców lasu.
A potem maluchy wspólnie rozwiązywały zagadki i rozpoznawały rekwizyty z jednego z opowiadań, przypominając wszystkim, jak można zaopiekować się przyjacielem w potrzebie. Wszyscy uczestnicy zajęć na pamiątkę spotkania dostali zakładki, zachęcające ich do spotkania z książką.

Lampion Halloween

Dnia 8 listopada panie Monika Kacprzak oraz Aleksandra Kaczmarek - Szymańska, ogłosiły wyniki konkursu na Najpiękniejszy lampion Halloween.
Poniżej prezentujemy wyniki oraz zdjęcie naszym laureatów wraz z dyplomami i drobnymi upominkami.

I miejsce Dawid Chadryś klasa 1
II miejsce Antonina i Michalina Struska klasa 3
III miejsce Borys Gierzyński klasa 1 oraz Michał Kruszewski klasa 3.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Selfie z Częstochową

Uczniowie  kl. VI i VIII pod opieka p. Beaty Bednarczyk uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie " Selfie z Częstochową" organizowanym przez SP50 oraz Muzeum Częstochowskie.

I miejsce - Natalia Micuła kl VI

II miejsce - Martyna Bojarz kl. VI

III miejsce - Amelia Zembik kl. VI

III miejsce - Julia Kasprzyk kl. VIII

wyróżnienia:

Dominika Dudek - kl. VI

Jakub Trzepizur  - kl. VIII

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom !