W dniu 15 kwietnia 2011 roku nasza szkoła "zamieniła" się w nowy typ placówki - rozpoczęła działalność "Magiczna Szkoła" - w ten sposób obchodziliśmy w tym roku Dzień Ucznia.

Dzień w szkole zaczął się od spotkania wychowawców z klasami, którzy wręczyli uczniom bilety upoważniające do udziału w "magicznych" zajęciach. Potem, na sali gimnastycznej uczniowie Magicznej Szkoły zostali podzieleni na grupy. Każda z nich brała udział we wszystkich zajęciach. Przygotowane przez nauczycieli i prowadzone z pomocą uczniów klasy VI-tej lekcje odbywały się w salach lekcyjnych, które na ten czas zamieniły się w miejsca wiedzy tajemnej i magicznej.  

 

Wszystkie zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem naszych uczniów -może dlatego, że dotyczyły ciekawej tematyki, rzadko spotykanej na zwykłych lekcjach. W sali kleksografii dzieci mogły tworzyć prace plastyczne techniką robienia różnokolorowych kleksów. W sali refleksjologii i muzyki relaksowali się przy muzyce i śpiewali piosenki "karaoke". Niezwykłe zapachy płynęły z sali eliksirów, gdzie z owoców i warzyw młodzi adepci wiedzy tajemnej przygotowywali różne eliksiry. Szkoda, że nie udało im się wynaleźć recepty na eliksir absolutnej mądrości.

Dzieci z radością i zaangażowaniem uczyły się tańca w sali tanecznej a zdolności manualne mogły kształcić w sali sprawnych rąk, gdzie można było malować palcami, układać układanki, bawić się w "Kopciuszka" i łowić ryby na sucho. Wesoło i naukowo było w sali powietrzologi. Tu każdy mógł brać udział w eksperymentach z fizyki - puszczanie baniek mydlanych, dmuchanie balonów, palenie świeczek przykrytych słoikami, robienie bąbelków w wodzie.

Każdy z uczniów w tym dniu był zaproszony na podwieczorek u królowej angielskiej. Kelnerki serwowały "tradycyjny posiłek angielski" - herbata i biszkopty. Oczywiście nic za darmo - trzeba było ułożyć klocki domina z angielskimi słówkami. Królowa była ochraniana przez angielskiego gwardzistę oraz specjalny odział Szkotów. Uczniowie zdobywali także umiejętności detektywistyczne - w sali detektywistycznej brali udział w specjalnym treningu kształcącym zdolność dedukcji.

Po zakończeniu tych wszystkich zajęć wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by wysłuchać koncertu piosenki anglojęzycznej w wykonaniu uczniów i klas. W czasie tego koncertu wystąpił też Maciek Ledwan (kl. VI) grając na keyboardzie. 

 

Na koniec każda klasa otrzymała certyfikat ukończenia "Magicznej szkoły".  Mamy nadzieję, że uczniowie nasi mieli dobrą zabawę i wiele się nauczyli oraz nabyli nowe umiejętności. Szkoda tylko, że w poniedziałek wracamy do zwykłych zajęć. 

Fotografie i video: Tomasz Nogaj

Tekst i opracowanie: Tomasz Nogaj

 

 

More Joomla Extensions