10 marca 2008 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród Częstochowskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Nagrodzonymi byli uczniowie częstochowskich szkół wszystkich stopni. Przybyli oni ze swoimi rodzicami i opiekunami. Nasza szkolna społeczność (nauczyciele, uczniowie i rodzice) przygotowała organizację i oprawę artystyczną tej imprezy. Dlatego też można było obejrzeć wystawę prac plastycznych absolwenta naszej szkoły Mateusza Klucznego (laureata nagrody Stowarzyszenia z 2007 roku) oraz prace naszych uczniów. Dekoracje w formie przepięknych bukietów kwiatów przygotowała świetlica szkolna i środowiskowa (nauczyciele, uczniowie, rodzice).

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: zastępca prezydenta miasta - p. Jacek Betnarski, naczelnik Wydziału Edukacji  UM , inspektor Wydziału Edukacji - p. Piotr Bilnik, przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty, radni miejscy, członkowie zarządu Częstochowskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole oraz sponsorzy nagród. Na początku Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 p. Beata Bzdon powitała wszystkich serdecznie, potem zabrał głos Prezes Stowarzyszenia p. Bogumił Dobosz. Wręczanie nagród przerywane było występami zaproszonych artystów i nagrodzonych uczniów. Wszystkim bardzo podobały się występy Zespołu Pieśni i Tańca "Częstochowa". Wystąpił również zespół taneczny Anety Świerczyńskiej (absolwentki naszej szkoły). Z dumą należy podkreślić, że jedną z tegorocznych nagrodzonych jest uczennica naszej szkoły - Natalia Zug.

 

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj

 

More Joomla Extensions