19 listopada 2010 roku wieczorem nasi uczniowie i nauczyciele przedstawili program artystyczny „Jesień baśnią malowana”. Na ten program złożyły się występy taneczne, przedstawienia teatralne, muzykowanie, śpiewanie. Uczestniczyli w nich uczniowie wszystkich klas i oddziału przedszkolnego oraz kadra pedagogiczna i pracownicy szkoły. Impreza ta była specjalnie przygotowana dla środowiska lokalnego dzielnicy Zawodzie. Oprócz uczniów i nauczycieli tłumnie przybyli na nią rodziny uczniów oraz ich znajomi i przyjaciele, a także nasi absolwenci i mieszkańcy dzielnicy.

Na początku Dyrektor szkoły p. mgr Beata Bzdon serdecznie wszystkich powitała a potem program poprowadził p. Arkadiusz Kluba. Jako pierwsi wystąpili wychowankowie oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawcy p. Małgorzaty Ujmy. Wykonali na dzwonkach utwór „Pojedziemy na łów” oraz zatańczyli i zaśpiewali utwór „Jesienna dyskoteka”, do którego zaśpiewania przyłączyła się młodsza część publiczności.  

Po występie przedszkolaków obejrzeliśmy przedstawienie bajki pt. „Śnieżka” przygotowane przez szkolne koło teatralne, którego opiekunem jest p. Iwona Radziejewska. Gdy zakończył się teatrzyk wysłuchaliśmy wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, przygotowanych pod kierunkiem wychowawcy p. Iwony Radziejewskiej. Klasa druga pod opieką swojego wychowawcy p. Moniki Kacprzak, zaśpiewała piosenkę pt. „Jesienny bal” oraz zagrała na instrumentach Orffa i zaśpiewała piosenkę o bocianie.

Po muzykowaniu przyszedł czas na taniec – polkę zobaczyliśmy w wykonaniu szkolnego koła tanecznego, którym opiekuje się p. Małgorzata Stępień. Po żywym i żywiołowo wykonanym tańcu słuchaliśmy z ogromnym zaciekawieniem mini recitalu gitarowego utalentowanego ucznia klasy czwartej Jana Pasieki. Zagrał nam kilka utworów klasycznych.

Klasa szósta pod kierunkiem wychowawcy p. Iwony Całus przedstawiła nam inscenizację wiersza „Matematyk Szymon Patyk”. Koło teatralne, którym opiekuje się p. Iwona Całus przedstawiło nam bajkę „Kot w butach”.

Po występach uczniów przyszedł czas na ostatni punkt programu – Inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” w wykonaniu nauczycieli i pracowników obsługi. Po „wyrwaniu rzepki” dziecięca część widowni została zaproszona na scenę by wspólnie z wykonawcami „Rzepki” „poszaleć” w rytm piosenki „Jesienna dyskoteka”. I nawet nie bardzo zdawali sobie wszyscy sprawę, że cała impreza trwała już ponad półtorej godziny. Oprócz atrakcji artystycznych (dla ducha) szkoła przygotowała też dla widzów coś dla ciała – od początku imprezy była otwarta kawiarenka, gdzie można było posilić się ciastem oraz wzmocnić herbatą lub kawą. Cała impreza była bardzo udana - myślimy, że podobała się przytłaczającej większości publiczności, która nie żałuje wydanych paru złotych na zasilenie funduszu Rady Rodziców.

Fotografie: Beata Bzdon, Agata Ledecka, Piotr Ledecki, Tomasz Nogaj

Video: Agata Ledecka, Piotr Ledecki

Tekst i opracowanie: Tomasz Nogaj

 

More Joomla Extensions