W dniach 10-12 czerwca 2011 roku uczniowie klasy V-tej wraz z wychowawcą p. Iwoną Całus brali udział w XII Zlocie szkolnych kół PTSM w Ustroniu.

Nasz ośrodek znajdował się na wysokości 477 m npm  (nad poziomem morza). Nosił on nazwę ,,Wiecha”, był trzy piętrowy. Nasza grupa mieszkała na parterze. Widoki były piękne. Na wprost było widać kolejkę linową. Niestety nie wiem z jakiego powodu ale nie skorzystaliśmy z niej. W pierwszy dzień tj. 10 czerwca 2011 roku, zwiedzaliśmy Cieszyn.

Mianowicie w Cieszynie widzieliśmy:

  • XI wieczną Rotundę
  • Studnie Trzech Braci
  • Rynek Cieszyński
  • Budowlę zabytkową zbudowaną z kamieni wapiennych
  • Górę Zamkową
  • Budowlę wzniesioną przez Piastów
  • Mijaliśmy rzekę Olzę
  • Zamek książąt cieszyńskich z której wiedzieliśmy piękną panoramę miasta.

W drugi  dzień (11 czerwca) zaraz po śniadaniu ruszyliśmy w teren najpierw pojechaliśmy do muzeum znanego nam skoczka narciarskiego Adama Małysza. Nawet byście nie uwierzyli jak Adaś ma dużo pucharów.  Później poszliśmy kupić trochę pamiątek na taki ala rynek gdy przechodziliśmy mama Julki Knysak która to wszystko nam zorganizowała powiedziała że na tym ala rynku jest wierzba Adama Małysza z białej czekolady. Aż w końcu najfajniejsze lecz dla niektórych troszkę meczące ,,Równica”. Jest to taka wysoka góra z której widać Ustroń-Jaszowiec.

O godzinie 18.30 były konkursy. Zajęliśmy III miejsce w konkursie o miejscu w którym się znajdowaliśmy. A w konkursie piosenki turystycznej IV i pierwsza zwrotka się nam pomyliła no i cóż trzeba było się z tym pogodzić przecież w końcu to tylko zabawa.


W ostatni dzień spakowaliśmy się  i ruszyliśmy w stronę Częstochowy. Po drodze pan kierowca zgodził się abyśmy przystanęli przy McDonald’s. Szkoda że tak szybko to minęło. Bardzo dziękujemy p. Magdzie Knysak za całe zorganizowanie tak wspaniałej i przygodowej wycieczki.

Fotografie i tekst: Martyna Owczarek

 

 

More Joomla Extensions