2 czerwca 2011 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Ta rodzinna uroczystość  była obchodzona w tym roku pod hasłem - Moja rodzina w regionie.

   Nasza impreza zaczęła się o godzinie 16-tej. Po powitaniu, przez Panią Dyrektor Beatę Bzdon, wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej rozpoczęła się prezentacja artystyczna przygotowana przez poszczególne klasy. Uczniowie występowali w tańcu, piosence, pokazie mody i grze na instrumentach. Następnie rozpoczęła się licytacja prac naszych uczniów. Razem z nią wystartowały inne atrakcje naszych uroczystości. Strażacy z PSP w Częstochowie pokazywali swoją sprawność i nowoczesny sprzęt gaśniczo-ratowniczy.

   Również wielkim zainteresowaniem cieszyły się atrakcje przygotowane przez Bractwo Rycerskie +Anielska Rota+ z Częstochowy (strzelanie z łuku, "kręcioła" i inne). Dzieci i ich rodzice oraz pozostali uczestnicy imprezy mogli sprawdzić swoją sprawność w różnorakich konkursach ruchowych (wyścig na skakance, bieg w workach, rzuty do celu, strzały piłką do bramki, bieg z jajkiem, wyścig ze związanymi nogami itp.) Odbył się też Quiz komputerowy "Czy znasz swoje miasto i okolice" oraz konkurs wiedzy "Rodzic - dziecko".

W sali gimnastycznej w tym czasie odbywał się koncert życzeń - karaoke. Można było też podziwiać wyeksponowaną w głównym korytarzu szkolnym galerię drzew genealogicznych wykonanych przez naszych uczniów oraz innych ich prac (przepisy potraw regionalnych, albumy o regionie oraz prace plastyczne "Moje miasto"). 

   Pogoda w tym dniu była przepiękna dlatego też większość atrakcji odbywała się w plenerze - na boisku szkolnym. W czasie całej imprezy wiele osób skorzystało z pachnącej i przepysznej oferty grilla i kawiarenki.

  Uroczystości Dnia Rodziny zakończyliśmy wręczeniem dyplomów i nagród dla zwycięzców konkursów i zabaw. Kulminacyjnym punktem imprezy było losowanie nagród rzeczowych. Ci, którym dopisało szczęście mogli cieszyć się wygranym rowerem, piłką i kompletem kometki. Szkoda, że przy tak pięknej pogodzie i ogromnej frekwencji czas upłynął bardzo szybko i musieliśmy zakończyć obchody Dnia Rodziny. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli bawić się równie wspaniale.

 

Fotografie: Krzysztof Gołąbek, Tomasz Nogaj

Tekst: Tomasz Nogaj

 

 

More Joomla Extensions