4 lipca 2010 r. reprezentacja naszych uczniów - Grzegorz Błaszczyk, Daniel Hatala, Maciej i Wojciech Ledwan razem z p. Dyrektor Beatą Bzdon i p. Iwoną Radziejewską, przeżyła wielką wakacyjną niespodziankę. Spotkali się "oko w oko" z Jerzym Dudkiem i Mariuszem Czerkawskim. Okazją do tego stał się charytatywny turniej golfowy na polu golfowym Rosa Private Golf Club w Konopiskach pod hasłem "Sportowcy & celebryci dzieciom powodzian". W imprezie wzięli udział również aktor i reżyser Mikołaj Grabowski oraz artystka Iwona Chołuj oraz wiele innych ważnych i znanych osób. 

W programie tej imprezy oprócz gry w golfa zaplanowano także aukcję charytatywną, w której zlicytowano m.in. koszulkę zespołu Real Madryt z podpisami piłkarzy ufundowaną przez Jerzego Dudka; kij hokejowy i koszulkę reprezentacji Polski od Mariusza Czerkawskiego; koszulkę najlepszego zawodnika Mistrzostw Europy w siatkówce od Piotra Gruszki; zdjęcie Joanny Liszowskiej z autografem; zdjęcie Anji Rubik z autografem, prace Tomasza Sętowskiego oraz Jacka Łydżby.

Podczas turnieju udało się zebrać aż 81 300 zł , a środki te w całości przekazane zostaną na usunięcie skutków powodzi i remont trzech placówek edukacyjnych w Częstochowie: naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej Nr 22 im. Gabriela Narutowicza i Miejskiego Przedszkola Nr 22 im. Marii Montessori.

Niezwykłym i cennym trofeum jakie dla szkoły „zdobyli” nasi uczniowie jest koszulka piłkarska z numerem 13, Jerzego Dudka, którą ofiarował on na pamiątkę naszej szkole.

W imieniu całej społeczności SP10 jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie. 

Fotografie: Dariusz Błaszczyk
Tekst: Beata Bzdon i Tomasz Nogaj

 

 

More Joomla Extensions