grudzień 2009

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs na Najmilszego Misia. Każdy mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka. Swe wdzięki prezentowały więc misie duże - takie, w które najlepiej wtula się w chwilach smutku, i maciupeńkie, mieszczące się w kieszeniach uczniowskich plecaczków.

Obowiązywała jedyna w swoim rodzaju misiowa moda: kokardki na kosmatych szyjach, porteczki w kratkę, czerwone kubraczki. W obchody święta włączyły się dzieci z oddziału przedszkolnego, wykonując portrety swoich ulubionych misiów.

Spośród tej uroczej gromady misiów najwięcej głosów zdobył miś z numerem 38, w kolorze niebieskim. Jego właścicielką jest Wiktoria Dzianak z klasy II. Gratulujemy!

Tekst: Anna Kwec
Fotografie: Tomasz Nogaj