Dnia 30 października 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji “Szkoła Pamięta” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, która ma na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Reprezentacja uczniów z klas III-VII po opieką nauczycieli p. Moniki Kacprzak oraz Anety Kot odwiedziła lokalne miejsca pamięci i zgłębiła historię z nimi związano, m.in. Plac Katyński oraz cmentarz Kule, gdzie zostały zapalone znicze na grobach osób związanych z naszą szkołą i dzielnicą oraz na grobach nieznanych żołnierzy.

Jak co roku zapalono także znicze przy tablicy znajdującej się na budynku naszej szkoły, upamiętniającej Polaków rozstrzelanych przez Hitlerowców 4.09.1939r.

Opracowanie: Olga Kalinowska