31 października to DZIEŃ DYNI. To wyjątkowa okazja do połączenia edukacji, kreatywności i zabawy w jedno. Obchody tego święta mogą stać się niezapomnianym doświadczeniem. Dziś w klasie królował kolor pomarańczowy, dyniowe ozdoby oraz smakołyki. Jak zaplanowali Dzień Dyni uczniowie klasy drugiej ?

Zorganizowano wystawę dyń

Organizacja wystawy to świetny pomysł na rozpoczęcie obchodów. Na korytarzu i w sali lekcyjnej umieszczono różne odmiany dyń. To okazja do zdobycia informacji na temat odmian dyń, a także ich kształtów i kolorów.

Konkurs na najładniejszą dynię

Warto zachęcić uczniów do udziału w konkursie na najładniejszą dynię. Uczniowie przynoszą własnoręcznie udekorowaną dynię, dowolnie przez siebie wyciętą. Jury, w którego skład mogą wchodzić nauczyciele i uczniowie, oceni oryginalność i kreatywność dekoracji. Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu międzyszkolnego „Królowa jesieni – ależ dynia”

Warsztaty kulinarne- degustacja

Przygotowano warsztaty kulinarne, na których uczniowie mogli przygotować proste potrawy z wykorzystaniem dyni. Smakowano pestek dyni.

Zajęcia plastyczne

Drugoklasiści wykonywali dynie przestrzenne, płaskie z wykorzystaniem papieru pomarańczowego. Uczniowie klasy drugiej w pięknie przygotowanych strojach, przebraniach, maskach, odwiedzili każdą z klas szkolnych wręczając miniaturowe dynie z wierszykiem.

Piniata z cukierkami - była uwieńczeniem wspaniałej zabawy.

Opracowanie: Olga Kalinowska