Dnia 18 września w naszej szkole odbył się Dzień Patrona. W tym dniu uczniowie z rana wraz z nauczycielami udali się na Mszę Świętą, po jej zakończeniu wrócili do szkoły, gdzie odbyła się druga część świętowania.

Chłopcy klas 5-7 rozegrali mecz piłki nożnej systemem każdy z każdym. Dziewczęta wzięły udział grach i zabawach sportowych - wyścig rzędów t.j. - rzut piłeczką do celu, przenoszenie jajka na plastikowej łyżeczce oraz skoki w workach, slalom na deskorolce, balonowy taniec w parach. Na koniec tej części dołączyły klasy młodsze i wspólnie odtańczyliśmy Belgijkę. W części rekreacyjnej każda klasa rozwiązała krzyżówkę związaną z życiem patrona szkoły oraz wykonała rysunek przedstawiający naszą szkołę i św. Stanisława jako jej ucznia.

Na zakończenie imprezy pani dyrektor i organizatorki za udział i zaangażowanie wręczyły przedstawicielom klas dyplomy i drobne upominki.

Opracowanie: Olga Kalinowska