Wielka pomoc zaczyna się od małych gestów. Do zbiórki przyłączyła się również Częstochowa, a za działania lokalnego oddziału odpowiada Jura Club. Koordynatorem akcji jest Robert Gęsiarz.

Założycielem „Piramidy Pomocy” jest Marek Grossmann z Kościerzyny, który podczas jednej z akcji charytatywnych spotkał się ze Stowarzyszeniem Słyszeć Bez Granic i tak się to zaczęło. „Piramida Pomocy” i zbieranie nakrętek są przede wszystkim po to, aby nagłośnić problem, jakim jest pomoc dzieciakom przed implantacją, które muszą długo muszą czekać na swój odpowiedni aparat słuchowy. Powstał więc bank aparatów słuchowych po to, aby dzieciaki mogły szybciej usłyszeć świat. Akcja trafiła do Częstochowy, SP 10 wzięło udział w zbiórce. Warto zrobić coś wspólnie na skalę krajową. I tak oddział częstochowski powstał jako drugi w Polsce. Oczywiście zbieranie nakrętek to kropla w morzu potrzeb – jednak daje nam do możliwość nagłośnienia sprawy, a przy tym zbierając odpady, dbamy o ekologię.

Uczniowie klasy drugiej nie tylko gromadzą nakrętki ale je segregują, klasyfikują i prowadzą zeszyt z zapiskami. Nasi uczniowie zaangażowani w wielką akcję przy okazji przez zabawę ćwiczą matematyczne działania.

Opracowanie: Olga Kalinowska