Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli "Kropka". Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Uczniowie klasy II z wychowawcą tego dnia byli wystrojeni w kropki od głów do skarpetek. Pomysły i kreatywność drugoklasistów przerosły oczekiwania nauczycieli....

Opracowanie: Olga Kalinowska