23. kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, w naszej bibliotece szkolnej gościły z tej okazji dzieciaki z oddziału przedszkolnego, pod opieką pani Katarzyny Nowak.

Wszyscy z zainteresowaniem zapoznawali się z pomieszczeniem i zbiorami biblioteki. Były również zagadki związane z książkowymi postaciami, słuchanie fragmentów bajek, przeglądanie czasopism dla najmłodszych. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.

Święto Książki nasi uczniowie uczcili także biorąc udział w IX Paradzie Postaci Literackich, zorganizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. Pod opieką p. Anny Kwec i p. Magdaleny Ptak dwunastoosobowa grupa uczniów przebranych za Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu i wiele innych bajkowych postaci, przemaszerowała 24. kwietnia 2018 r. III Aleją NMP na Plac Biegańskiego. Tam przebrani reprezentanci klas I, III A i III B wraz z przedszkolakami i uczniami z całej Częstochowy wzięli udział w konkursie „Najpiękniejsza Postać Literacka”.  Uczennica klasy III B, Maja Pietraszewska, zajęła w tym konkursie I miejsce! Akcja miała na celu przypomnienie o postaciach z książek, a tym samym promocję czytelnictwa oraz korzystanie z bibliotek. Uczestnicy parady przypomnieli wszystkim ideę Święta Książki: Mądry człowiek zamiast komputera ciekawą książkę sobie wybiera  : ).

Fotografie: Anna Kwec, Magdalena Ptak

Tekst: Anna Kwec