Nie znać historii – to być zawsze dzieckiem (Cycero), dlatego Szkoła  Podstawowa nr 10 im. św. St. Kostki, jak co roku, przygotowała akademię z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Jest to niewątpliwie dla uczniów jedna z form nauki historii Polski, a dla dorosłych – jej przypomnienie. Tym razem akademia miała charakter wiadomości TV. Reporterzy z klas  IV oraz V przeprowadzili wywiady z królem Poniatowskim, hetmanem Potockim, Robespierre, Carycą Katarzyną. Pojawili się również prezenterzy sportu, muzyki  oraz pogody, którzy przedstawili historię tamtych wydarzeń. W  tle  nieustannie trwały burzliwe obrady sejmu. Klasa I zatańczyła poloneza a na koniec wszyscy razem zaśpiewaliśmy  „Witaj majowa jutrzenko” . Krótkie podziękowanie wygłosiła p. dyrektor szkoły. Akademię przygotowali uczniowie klas: I, IV oraz V wraz z  wychowawcami p.Iwoną Radziejewską, p.Renatą Jamrozik, p. Arkadiuszem Klubą.

Fotografie i tekst: Arkadiusz Kluba

 


More Joomla Extensions