16.04.2009 roku w Gimnazjum nr 19 zespół chłopców zajął V miejsce w turnieju, w którym wzięło udział sześć szkolnych drużyn siatkarskich. Nasza szkolna reprezentacja wystąpiła w składzie: Sobol Szymon (kl.VI), Tomala Aleksander (VI), Sobczyk Mariusz (VI), Pawlik Marcin (VI), Puchała Stanisław (VI). Nasi chłopcy rozegrali 3 mecze, z których dwa wygrali. Niestety najważniejszy mecz (pierwszy w turnieju) przegrali - jak się potem okazało ze zwycięzcą całego turnieju tzn. SP 19. Wygraliśmy z bardzo dobrze grającą drużyną z SP 34 oraz z SP 17 w meczu o V-te miejsce. Duży sukces odniósł kapitan naszego zespołu - Szymon Sobol. Wygrał klasyfikację na Najwszechstronniejszego zawodnika całego turnieju.

17.04.2009 roku w turnieju dziewcząt nasza reprezentacja zajęła IV-te miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Zug Natalia (VI), Banasik Karolina (kl.VI), Boral Karolina (VI), Hatala Karolina (VI), Przybynowska Dominika (VI), Chwałek Paulina (kl. VI), Sułecka Marta (kl. VI).

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj