W dniu 20 października 2023 r. SP 10 w Częstochowie zakończyła zbiórkę dobrowolnej wpłaty na cebulki żonkilowe.

"Pola nadziei" to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób chorych terminalnie, przebiegająca w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest zbiórka funduszy, które wspierają działalność hospicjum. W naszej szkole zbiórka trwała do 20 października. Darczyńcy z klas I-VII przekazali na hospicjum kwotę 232,50 zł., za którą zakupiono 93 cebulki żonkili. Cebulki posadzone zostały na rabatce przed szkołą przez darczyńców. na znak poparcia dla idei opieki hospicyjnej i paliatywnej. Na wiosnę będzie miał miejsce drugi etap kampanii, kiedy to nasze Żonkilowe Pole Nadziei obudzi się do życia, przypominając o akcji na rzecz osób cierpiących, oczekujących naszej pomocy i wsparcia. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji.

Opracowanie: Olga Kalinowska