9 czerwca w Ratuszu odbyła się konferencja kończąca  projekt historyczny "Częstochowa w XX-leciu międzywojennym", w którym brali udział uczniowie Koła Regionalnego pod opieką p. Beaty Bednarczyk. Trwał on cały rok szkolny i zakładał wiele działań edukacyjnych.

Projekt organizowany był przez Urząd Miasta Częstochowy oraz  częstochowskie szkoły i instytucje. W tym semestrze w ramach projektu zrealizowano m.in. grę historyczną "Częstochowa w czasie XX-lecia międzywojennego". Wśród szkół podstawowych najlepszą okazała się drużyna z naszej szkoły w składzie: Lena Ilcewicz, Monika Cichoń, Wiktor Musialik, Patryk Grochowina, Ewa Simińska.

W ramach projektu przeprowadzany został również konkurs plastyczny "Pocztówka z Częstochowy - XX lecie międzywojenne", w którym wyróżniono dwie uczennice z naszej szkoły: Alinę Freus i Martynę Pośpiech. Najlepsze z prac zostały wydane w formie pocztówek,Pocztówki można otrzymać w Urzędzie Miasta Częstochowy. Prace konkursowe przez tydzień można obejrzeć w Urzędzie Miasta Częstochowy.

Fotografie: http://zst.czest.pl/czestochowa-w-czasie-xx-lecia-miedzywojennego-podsumowanie-projektu/

Tekst: Beata Bednarczyk