W bieżącym roku szkolnym grupa „młodych historyków” uczestniczyła w projekcie edukacyjnym „Ojczyzna to ziemia i groby. Częstochowianie w czasie II wojny światowej”, zorganizowanego  przez ZST, Urząd Miasta Częstochowy, AJD, Muzeum Częstochowskie, ZHP, IPN.

Projekt podzielony był na kilka etapów. Nasi „młodzi historycy” uczestniczyli w konferencjach naukowych, spotkaniach z kombatantami. Brali również udział w konkursie na prezentację multimedialną, słuchowisko „Opowiem Ci o Częstochowie”, odnosząc wielki sukces – Jakub Lewandowski (kl. II) - I miejsce. Wysoki poziom prezentowała również praca Wiktora Musialika z klasy V.

Grupa uczniów z klas: V-VI pod opieką p. B. Bednarczyk i p. T. Nogaja uczestniczyła w terenowej grze historycznej „Śladami wojny w Częstochowie”, plasując się w czołówce najlepszych szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W dn. 13.05.2015 r. uczniowie, którzy odnieśli największe sukcesy w projekcie uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, podczas której zwiedzali Muzeum Armii Krajowej  i uczestniczyli w warsztatach historycznych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów.

Fotografie i tekst: Beata Bednarczyk