Gra historyczna „Miejsca pamięci w Częstochowie” odbyła się w dniu 24.04.2015 r. w Częstochowie. Organizatorem gry był Zespół Szkół Technicznych w ramach projektu „Częstochowianie w czasie II wojny światowej”. W grze wzięły udział drużyny z 13 szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nasza szkoła wystawiła  2. zespoły pod opieką pp. Beaty Bednarczyk i Tomasza Nogaja. W skład tych drużyn weszli uczniowie klasy VI (Marek Trzepizur, Szymon Grabczyk) i klasy V (Monika Cichoń, Julia Sokołowska, Ewa Simińska, Wiktor Musialik, Szymon Duda, Patryk Grochowina).

Gra rozpoczęła się o godz. 9.00 w w parku  pod Jasną Górą (pod pomnikiem Moniuszki). Na starcie młodzież wysłuchała krótkiej prelekcji p. Sławomira Maślikowskiego, pracownika Instytutu Pamięci Narodowej. Drużyny na stracie otrzymały mapki z miejscami pamięci, w których na uczestników czekały zadania do wykonania w postaci pytań i łamigłówek historycznych. Gra kończyła się o godz. 12.00 na Placu Katyńskim (niedaleko Galerii Jurajskiej przy trasie DK- 1).

Fotografie: Beata Bednarczyk, Tomasz Nogaj

Tekst: Tomasz Nogaj