W czwartek 24 maja 2012 roku szkolna reprezentacja chłopców pod opieką p. Tomasza Nogaja brała udział w międzyszkolnych zawodach podbijania latającej zośki, które odbyły się w Gimnazjum nr 16 w Częstochowie.

Organizatorami II Turnieju Latającej Zośki było Stowarzyszenie Wspierające Nowe Dyscypliny Sportowe oraz Gimnazjum nr 16 w Częstochowie. Zawody przebiegały w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. W turnieju oprócz naszej szkoły wzięły udział reprezentacje Gimnazjum nr 16, Gimnazjum nr 21 oraz Szkoły Podstawowej nr 31. Naszą szkołę reprezentowali: Grzegorz Błaszczyk (kl. VI), Przemysław Kulisiewicz (kl. VI), Wojciech Ledwan (kl. V), Adrian Tyrna (kl. V) i Dawid Piotrowicz (kl. IV). W rywalizacji bezkonkurencyjni okazali się uczniowie gimnazjów. Oni też zajęli najwyższe lokaty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce. Mimo to nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w tej imprezie. Na koniec zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali latające zośki.

Fotografie, video i tekst: Tomasz Nogaj