W dniu 22 maja 2012 roku nasza szkolna reprezentacja piłkarska pod opieką p. T. Nogaja zajęła 2 miejsce w turnieju piłki nożnej "My nadzieją".

W turnieju dla klas IV-V "O puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Częstochowie" wystartowało 5 reprezentacji 4 częstochowskich szkół podstawowych (SP 10, SP22, SP24, SP27a i SP27b). Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Wojciech Ledwan (kl. V), Adrian Tyrna (kl. V), Dawid Piotrowicz (kl. IV), Mikołaj Skibiński (kl. IV) i Jakub Szota (kl. IV). Nasz dorobek to: 3 mecze wygrane i 1 przegrany. Wywalczyliśmy puchar za II miejsce. Turniej był bardzo dobrze przygotowany od strony organizacyjnej, zawodnicy prezentowali wysoki poziom oraz wysoką kulturę osobistą, obsada sędziowska była profesjonalna a na koniec wszyscy mogli objadać się do woli przepysznymi pączkami ufundowanymi przez sponsora turnieju.

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj