Na początku 2011 roku nasza szkoła brała udział w Wojewódzkim Konkursie "Edukacja regionalna w szkole". Konkurs ten organizowało Kuratorium Oświaty w Katowicach. Nasza szkoła była jedną z dwóch szkół podstawowych z Częstochowy, jakie wzięły udział w tym konkursie.

W specjalnie przygotowanej na ten konkurs prezentacji multimedialnej przedstawiliśmy nasze dokonania w tej dziedzinie. Szkoła nasza realizowała i realizuje wiele przedsięwzięć z zakresu edukacji regionalnej. Przede wszystkim od wielu lat (od 2001 r.) realizujemy w szkole własny program edukacyjny - "Edukacja regionalna - dziedzictwo kulturowe regionu częstochowskiego". Prezentacja nasza pokazywała najważniejsze wydarzenia i przedsięwzięcia, które przeprowadzaliśmy w ramach tej edukacji w ostatnich latach.

Obrazy z prezentacji: Tomasz Nogaj

Tekst i opracowanie: Tomasz Nogaj