1 czerwca 2009

W Dniu Dziecka klasy V i VI odwiedziły zajezdnię Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie. MPK w Częstochowie obchodzi w tym roku 50-lecie komunikacji tramwajowej w naszym mieście. Dlatego też warto było zwiedzić ten zakład i poznać bliżej jego historię i dzień dzisiejszy. Uczniowie klasy V-tej mieli wielką frajdę jeździć starym tramwajem, zobaczyć jak remontuje się wagony, zapoznać się z codzienną obsługą taboru komunikacji miejskiej (odwiedzili punkty diagnostyczny i obsługi technicznej, myjnię, stację paliw) oraz poznać stare pojazdy częstochowskiej komunikacji miejskiej. Dużą atrakcją dla wielu było zajęcie miejsca motorniczego w tramwaju i wcielenie się w jego rolę. Na koniec uczniowie mogli obejrzeć ciekawy film poglądowy mówiący o tym jak właściwie i bezpiecznie korzystać ze środków komunikacji miejskiej. Nasza wycieczka została bardzo mile przyjęta przez przewodników i pracowników MPK. Serdecznie dziękujemy Im za oprowadzenie nas po zajezdni i zapoznanie z jej funkcjonowaniem oraz za wyrozumiałość i cierpliwość jaką nas obdarzali w czasie naszego pobytu. Życzymy Im przyjemnej pracy i wielu pasażerów.

Tekst i fotografie: Tomasz Nogaj