W czwartek 28 maja w godzinach popołudniowych obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Była to impreza zorganizowana przez nasze środowisko szkolne z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Sportu. Na przygotowane przez organizatorów atrakcje przybyli tłumnie uczniowie i ich rodziny, absolwenci oraz mieszkańcy Zawodzia. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeliśmy inscenizację przygotowaną przez klasy 0 i I pod kierunkiem wychowawczyń pp. M. Ujmy i M. Stępień. Ogromne zaciekawienie towarzyszyło pokazom pt. "Mam taki talent" przygotowanym przez uczniów klas 0-VI. Z przyjemnością oglądaliśmy pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu naszej absolwentki p. Anety Świerczyńskiej i jej przyjaciół. Straż Pożarna zaprezentowała możliwości swojego sprzętu gaśniczo-ratunkowego a Policja Państwowa znakowała rowery. Przez cały czas można było wziąć udział w loterii fantowej, której głównym nagrodami były: rower, hulajnoga, deskorolka i odtwarzacz mp3. Dla smakoszy oferowane były kiełbaski z grilla i bigos oraz kawa, herbata i ciasta w kawiarence. Działał też sklepik szkolny. Chętni mogli brać udział w konkursach plastycznych i sportowo-rekreacyjnym oraz skorzystać z usługi sportretowania. Uczniowie klasy V na swoich stoiskach oferowali usługi tatuażu i wizażu. Hitem całej imprezy były występy Bractwa Rycerskiego. Zaprezentowało ono pojedynki rycerzy, strzelanie z łuku i broni palnej. Rycerze oraz towarzyszące im damy zorganizowali ciekawe konkursy - między innymi konkurs przeciągania liny. Kto był odważny i dysponował jeszcze groszem mógł spróbować strzelania z łuku (chętnych było bardzo dużo). Impreza była bardzo udana mimo tego, że pogoda niezbyt nam dopisała.

Tekst i fotografie: Tomasz Nogaj