Wygląd szkoły w latach 1926-1970

Przedstawiamy przybliżony wygląd szkoły po wybudowaniu w roku 1926 kompleksu budynków, z których się ona składała. Wygląd szkoły opracowany w grafice 2D (obrazy poniżej) jest formą "fotografii" modelu stworzonego w grafice 3D. Model szkoły powstał na podstawie niepełnej dokumentacji: kilku fotografii, opisów w kronice szkolnej, zapisów w księdze protokołów rady pedagogicznej, relacji świadków z tamtych czasów oraz pomiarów i wyglądu obecnie istniejących niektórych budynków, które są zmodernizowanymi obiektami z 1926 roku.

Budynek główny Sala gimnastyczna
Dom nauczycielski Budynek WC
Teren szkoły
(widok z lotu ptaka)
Teren szkoły (widok od ul. Pasteura)

Modele 3D

Budynek główny

Sala gimnastyczna

Dom nauczyciela

Budynek WC

Teren szkoły

Modele 3D można oglądać posługując się przeglądarką Google SketchUp Viewer (najnowsza wersja do ściągnięcia ze strony internetowej producenta).

*Aby efekty oglądania modeli były jak najlepsze, dobrze jest dostosować ustawienia przeglądarki. Należy wybrać w menu narzędzie: Windows>Preferences i w polach wyboru funkcji OpenGL Settings zaznaczyć "Use hardware acceleration".

Autor modeli: Tomasz Nogaj
Konsultanci: pp. Wanda Laskowska, Mirosław Troszczyński, Marek Muskalski

Opracowanie: Tomasz Nogaj

Budynki szkoły wg dokumentacji technicznej (odnalezionej w 2011 roku)