W piątek 18 września 2009 roku po raz pierwszy od wielu lat obchodziliśmy uroczyście święto patrona szkoły - św. Stanisława Kostki. Cała nasza szkolna społeczność udała się klasami spod naszej szkoły do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Tadeusza Judy Apostoła na uroczystą mszę, w czasie której Ks. Jan Sambor - proboszcz parafii - poświęcił obraz św. Stanisława Kostki. Na tą okoliczność s. Krystyna Żebrowska wraz z uczniami przygotowała scenkę o św. Stanisławie. Bartosz Tomza (uczeń kl. V) odgrywający rolę naszego patrona wyglądał jakby zszedł do nas prosto z obrazu. We mszy św. uczestniczyli nauczyciele, uczniowie z rodzicami i opiekunami, emerytowani nauczyciele z naszej szkoły oraz absolwenci. Po mszy udaliśmy się pochodem do naszej szkoły. Na czele pochodu uczniowie klasy VI nieśli obraz św. Stanisława.

Po powrocie do szkoły odbyły się spotkania uczniów ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. Spora grupa uczniów wzięła udział w szkolnym komputerowym konkursie o św. Stanisławie Kostce. Zwyciężył Patryk Radziejewski (kl. VI), drugie miejsce zajął Bartosz Tomza (kl. V) a trzecim miejscem podzielili się: Krzysztof Czyż (kl. V) i Dawid Jabłoński (kl. VI).

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj