Nasza szkolna reprezentacja chłopców wywalczyła III miejsce w turnieju piłkarskim drużyn szkolnych organizowanym przez Klub Sportowy Stradom w Częstochowie oraz Szkołę Podstawową nr 21, który odbył się 10 grudnia 2012 roku w hali sportowej na Stradomiu.

W turnieju wystąpiło 9. reprezentacji chłopców rocznik 2000 i 2001, z częstochowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Ledwan (kl. VI), Mateusz Ciekot (kl. VI), Adrian Tyrna (kl. VI), Jakub Pietryło (kl. V), Dawid Piotrowicz (kl. V), Jakub Szota (kl. V) i Mikołaj Skibiński (kl. V). W eliminacjach pokonaliśmy 3. drużyny (SP 53B, SP 46 i SP 25), przegraliśmy z jedną (SP 49). W meczu o 3. miejsce pokonaliśmy zespół Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1. Turniej wygrała drużyna SP 53A a drugie miejsce zajęła SP 49.

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj