18. kwietnia 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się drugi etap konkursu czytelniczego dla uczniów klasy czwartej -  „Znawca baśni”. W pierwszym etapie udział wzięło siedmioro uczniów, do finału przeszło najlepszych troje: Amelia Zembik, Dominika Dudek i Kacper Bielecki.

W jury konkursu, oprócz p. Anny Kwec, organizatorki, zasiadła również p. Iwona Całus, ekspertka w dziedzinie znajomości baśni. Finaliści zmagali się z pytaniami w formie ustnej, a dopingowała im publiczność – koledzy i koleżanki z klasy piątej. Uczestnicy konkursu byli na początku byli lekko stremowani, ale po chwili opanowali nerwy i zawzięcie walczyli o każdy punkt. Zwyciężczynią konkursu została Dominika Dudek, drugie miejsce zajęła Amelka Zembik, trzecie miejsce zajął Kacper Bielecki. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i inne drobne upominki. Gratulujemy!

Fotografie i tekst: Anna Kwec