11. stycznia 2018 r. uczniowie klasy I dołączyli do grona czytelników!

Pierwszoklasiści zapoznali się z lokalem bibliotecznym i regulaminem korzystania ze zbiorów, zdali też egzamin ze znajomości bajek i baśni, odpowiadając na zagadki zadawane przez panią bibliotekarkę. Uczniowie wysłuchali skarg i próśb książki. Obiecali oni, że książki przez nich wypożyczane, nigdy nie będą miały powodów do skarg. Pierwszaki z zainteresowaniem przeglądały półki biblioteczne, poszukując najciekawszych bajek. Wśród dziewczynek największą popularnością cieszyła się seria opowiadań o Martynce, natomiast chłopcy chętnie sięgnęli po opowiadania o żółwiku Franklinie oraz po książeczki o Tomku i przyjaciołach. Biblioteczni debiutanci otrzymali zakładki do swoich książeczek i słodkie upominki. Pierwsza wizyta w bibliotece zakończyła się pełnym sukcesem, każdy uczeń wyszedł z uśmiechem na twarzy i książką pod pachą.

Fotografie i tekst: Anna Kwec