Rok 2013 ogłoszony został Rokiem Juliana Tuwima, w związku z tym w naszej szkole zorganizowane zostały dwa konkursy, którymi rozpoczynamy obchody roku tuwimowskiego.

Konkurs rezytatorski "Jarmark rymów Juliana Tuwima" odbył się 12 marca 2013 r. w świetlicy szkolnej. Wzięło w nim udział 26 uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego. Organizatorką konkursu była p. Anna Kwec, we współpracy z p. M. Ujmą. Uczniowie recytowali wiersze tego znakomitego poety, znane od pokoleń i ciągle lubiane przez najmłodszych: Kotek, Okulary, Bambo, Lokomotywa. Szkoda tylko, że uczestnicy konkursu nie sięgnęli po mniej popularne ale równie piękne wiersze.
   I miejsce - Wiktoria Lazik (kl. I)
   II miejsce - Jakub Lewandowski (oddz. przedszk.)
   III miejsce - Weronika Kowalik (kl. II)
Przyznano również 3 wyróżnienia: dla Zosi Gephard (kl. I), Kacpra Grzesickiego (oddz. przedszk.) i Mateusza Wręczyckiego (kl. II).

Konkurs plastyczny "W świecie poezji Juliana Tuwima" zorganizowały pp. A. Kwec i I. Mirczak-Zając. Był on adresowany do uczniów klas I-III. Spośród wielu zgłoszonych prac plastycznych nagrodzono:
   I miejsce - Julia Matwin (kl. I)
   II miejsce - Weronika Kowalik (kl. II)
   III miejsce - Wiktoria Lazik (kl. I)

Wyróżnienia:
Maciej Tatarowicz (kl. II), Patrycja Kucharek (kl. I), Klaudia Tyrna (kl. III).
Wystawę nagrodzonych prac oglądać można na korytarzu, przy bibliotece szkolnej.

Fotografie i tekst: Anna Kwec