Na koniec tego pamiętnego dnia 12 października 2012 roku uczniowie klas I–VI oraz oddziału przedszkolnego mieli okazję wziąć udział w prelekcji na temat „Bezpieczna droga do i ze szkoły”.

Funkcjonariusz Straży Miejskiej p. Tomasz Gajewski, w ciekawy sposób i przy pomocy filmów i prezentacji multimedialnej, przypomniał wszystkim zasady poruszania się w drodze do i ze szkoły, zasady poruszania się na rowerze i pieszo. Omówił także ważne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w czasie zabaw na podwórku i na boisku. Dużą część prelekcji poświęcił na zaznajomienie uczniów z zasadami zachowania się w przypadku zaatakowania przez psa. Oczywiście przypomniał też wszystkim o numerach alarmowych i sposobie wzywania pomocy.

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj