Znajdź w naszej witrynie
Projekty w realizacji

W naszej szkole jest realizowany projekt pn. „Indywidualizacja nauczania początkowego w Częstochowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt rządowy "Radosna Szkoła"

Narodowy Program Rozwoju Sportu - Polski Sport 2024

Program szkolny REBA

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Statystyka
Użytkowników : 30
Artykułów : 737
Odsłon : 530405

stat4u

EnglishFrenchGermanItalianJapanesePolishRussianSpanishHebrewLithuanianSlovakIrish

Fundacja Adullam

W dniu 6.11.2018r. klasa VI rozpoczęła program zajęć profilaktycznych prowadzony przez Fundację Chrześcijańską Adullam w ramach współpracy z Naszą szkołą. Koordynatorem tego projektu jest nauczyciel Arkadiusz Kluba. Tego dnia odbyła się wizyta młodzieży w Fundacji, zapoznanie się z działalnością placówki, wolontariat - co to jest i na czym polega, emocje i uczucia - wpływ emocji na nasze zachowania i wybory, organizacja wolnego czasu. Termin realizacji programu przewidziany jest na cały rok szkolny. Uczniowie spotkali się również z pedagogami Streetworkingu (pracy prowadzonej na ulicy, pedagogika ulicy) , która stanowi przykład metody „outreach” (wyjście - sięganie - poza - do), czyli pracy poza instytucjami. Jest to innowacyjna forma pracy socjalnej, która stała się ostatnio popularną w zinstytucjonalizowanej pomocy państwa nad osobami zmarginalizowanymi. Metoda ta, poprzez swoje zindywidualizowanie, ukierunkowanie na zasoby i potrzeby człowieka , a także elastyczność i niezinstytucjonalizowanie, umożliwia pomaganie ludziom dotychczas izolowanym, odtrącanym i niezauważanym. Pozwala na docieranie ze wsparciem do wielu grup społecznych.

Tekst i zdjęcia : Arkadiusz Kluba

 

Konferencja

W przededniu rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości uczniowie Koła Regionalnego uczestniczyli 7 listopada w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy w konferencji edukacyjnej „Częstochowa Niepodległa”, której celem było przybliżenie losów miasta i jego społeczności w listopadzie 1918r.

Podczas konferencji wręczono również dyplomy i nagrody laureatom konkursów oraz historycznej gry terenowej , w której nasi uczniowie zajęli I miejsce.

 

Konkurs Wiersz

KONKURS

W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorsko – Wokalnym

"MOJA NIEPODLEGŁA W WIERSZU I PIEŚNI PATRIORYCZNEJ".

Zadaniem uczestnika konkursu będzie zaprezentowanie się w wierszu lub piosence o tematyce patriotycznej. Na zgłoszenia czekamy do 16 listopada. Chętnych uczniów prosimy o zapisywanie się u pani Anny Kwec. Konkurs odbędzie się 23 listopada.

Życzymy powodzenia!

Organizatorzy konkursu: p. Iwona Całus p. Anna Kwec p. Iwona Mirczak – Zając

 


 

Konkurs Dynia

Dnia 09.11.2018r., zostały ogłoszone wyniki konkursu na "Najpiękniejszą dynię Halloween".

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, pomysłowe i przepięknie wykonane. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

Przedszkole

miejsce 1     Staś Kołodziejczyk

miejsce 2     Emilka Kropisz,

miejsce 2     Lena Szewczyk

miejsce 3     Hania Kamińska

Klasy 1-2

 

miejsce 1     Jagoda Twarkowska

miejsce 2     Oliwia Ujma,

miejsce 2     Julia Małolepsza,

miejsce 2     Olek Unton

miejsce 3     Jagoda Kubik,

miejsce 3     Wojtek Bernatek

Klasy 4-8

 

miejsce 1     Patrycja Kucharek

miejsce 2     Kacper Grzyb,

miejsce 2     Nadia Bożek,

miejsce 2     Tomasz Franczak

miejsce 3     Dominika Dudek,

miejsce 3     Martyna Bojarz,

miejsce 3     Wiktoria Liberda

 

Aleksandra Kaczmarek -Szymańska

Agnieszka Horak