2 czerwca 2006 wzięliśmy udział w VII Integracyjnym Pikniku Olimpijskim. Odbywał się on w czasie festynu środowiskowego w Szkole Podstawowej Nr 22. Organizatorem tej sportowo-rekreacyjnej imprezy był Regionalna Rada Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie oraz SP-22. Oprócz atrakcji sportowych były: darmowe lody, kawiarenka, loteria fantowa, bufet, lodziarnia, występy artystyczne, pokazy modeli latających, muzyka, egzaminy na kartę rowerową, znakowanie rowerów przez policję i inne. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Kupis Marta, Kmiecik Patrycja, Dagmara Idasz, Mizera Patrycja, Otrębska Anita, Sobczyk Michał, Wróbel Jakub, Zych Michał (wszyscy kl.VI) - wzięli udział w turnieju sportowym, który polegał na zdobywaniu punktów w różnych konkurencja sprawnościowych (żonglerka piłką, strzał nogą do bramki, strzał kijem do bramki unihokeja, skok w dal z miejsca, bieg slalomem na czas, rzut z miejsca do kosza, strącanie kręgli, próba kolarska). Punkty zdobyte w poszczególnych konkurencjach były na końcu sumowane. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w zależności od osiągniętych wyników.

Osiągnięcia naszych uczniów w klasyfikacji generalnej:

II miejsce - Wróbel Jakub

IV miejsce - Zych Michał