Były życzenia, wigilijna uczta i przepiękny, wzruszający spektakl bożonarodzeniowy. Tak wyglądało wigilijne spotkanie zorganizowane w środę, 20 grudnia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 2 w Częstochowie. Uczestniczyli w nim wychowawcy, pracownicy oraz podopieczni i ich rodzice, a także przyjaciele szkoły wśród których była Radna Dzielnicy Zawodzie Pani Krystyna Stefańska.

Obecnych powitała Pani Maria Kowol, dyrektor ZSP 2, która podziękowała gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji, rodzicom, podopiecznym za współpracę i pomoc. Złożyła także życzenia, aby „świąteczne stoły połączyły kochające rodziny”. Do tych życzeń dołączyła Pani Radna, która życzyła wszystkim zdrowych, radosnych, wspaniałych Świąt, a w nadchodzącym roku - dużo sił, energii do działania, satysfakcji z pracy i wiele ludzkiej życzliwości.

Pani Joanna Orman przygotowała wspaniałą część artystyczną "Bajkowe jasełka" ze śpiewem kolęd w wykonaniu chóru szkolnego. Uwieńczeniem były tańce w wykonaniu klasy drugiej pod okiem p. A .Klimczyk oraz taniec śnieżynek klasy III w choreografii p. I. Mirczak- Zając. Uczniowie ci zagrali na cymbałkach pięknie kolędę.

O szczegóły wystroju i dekoracji zadbała i wykonała p. A. Klimczyk.

Opracowanie: Olga Kalinowska