Uczniowie klasy drugiej mikołajkowo w teatrze częstochowskim. Na scenie miejskiego teatru mieli możliwość oglądać sztukę inspirowana kulturą Japonii pt. "Jak zostać smokiem?". Dzieci odnalazły na scenie samych siebie. Był taniec, śpiew i mnóstwo pozytywnej energii. Także dorośli wynieśli ze sztuki coś dla siebie m.in. że to od dzieci możemy się wiele nauczyć.

„Jak zostać smokiem?” to opowieść, której wątki są zainspirowane japońskimi baśniami, wierzeniami, a także filozofią. Wszystkie znane i szeroko wykorzystywane w kulturze japońskiej motywy łączą się w jedną historię. To historia Harukiego – chłopca, który wyrusza w pełną przygód podróż, aby odnaleźć swojego tatę. Fabuła koncentruje się wokół znaczenia dzielności i radzenia sobie z emocjami. Co obecnie oznacza być dzielnym? Czy emocje trzeba tłumić? W jaki sposób radzić sobie z emocjami? Czy płacz to coś złego? I czy chłopakom wolno płakać? - na to pytanie odpowiedzieli twórcy bajki.

Niespodzianką dla drugoklasistów było przypadkowe spotkanie z Mikołajami na rowerach. Słodkie spotkanie o zapachu piernika dzieciakom się podobało.

Opracowanie: Olga Kalinowska