Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest 10 października od 1992 roku. Został zapoczątkowany jako coroczna działalność Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego. "Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka" – to hasło tegorocznych obchodów, a uznanie zdrowia psychicznego za uniwersalne prawo człowieka umożliwia ludziom upominanie się o swoje prawa - i o prawa osób z ich otoczenia. W naszej szkole pamiętaliśmy o tym ważnym dniu- mogliśmy przeczytać o nim na plakatach , zawierających ważne informacje i ciekawostki. Drugoklasiści uczestniczyli w lekcji dotyczącej zdrowia psychicznego i emocji. Dzieci uczyły się rozpoznawać oraz nazywać różne stany emocjonalne i uczucia. Tworzyły także "filiżanki pełne emocji"- prace plastyczne, które następnie ozdobiły szkolną gazetkę. Propozycje i pomysły dzieci na zachowanie komfortu psychicznego uczniowie spisali na arkuszu. Ponadto przez cały tydzień przynosiły do klasy koce i pluszaki aby podczas przerw móc odpocząć i przytulić się. Coroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego mają na celu podniesienie świadomości na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym na całym świecie oraz zmobilizowanie wysiłków na rzecz jego wspierania. Nam także na tym zależy.

Opracowanie: Olga Kalinowska