Niedawno obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej często maja okazję posłuchać wierszy, opowiadań, a nawet całych książek, czytanych przez wychowawców świetlicy. W tym tygodniu na czytanie świetliczakom poświęcono jeszcze więcej czasu. Dzieciaki przeniosły się już w wakacyjne klimaty razem z bohaterami książki K. Kleniewskiej-Kowaliszyn pt. "Magda, Paweł i ty".

Uczniowie klasy IIIA słuchali czytanych przez wychowawcę fragmentów książki "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą", a potem sprawdzili się, czy potrafią uważnie słuchać, rozwiązując zadania konkursowe. Wzięli też udział w konkursie recytatorskim, pięknie deklamując wiersze Juliana Tuwima.

Uczniowie klas starszych sprawdzali się biorąc udział udział w konkursie czytelniczym "Skąd ja to znam?". Zadaniem uczniów było rozpoznanie, z jakich lektur pochodzą fragmenty książek. Wszyscy laureaci konkursów zostali uhonorowani dyplomami i drobnymi upominkami.

Opracowanie: Olga Kalinowska