13 stycznia 2023r. uczniowie klasy IA stali się oficjalnie Czytelnikami biblioteki szkolnej. Wcześniej jednak poznali regulamin biblioteki, zasady wypożyczania książek, zapoznali się ze zbiorami bibliotecznymi oraz "zdali egzamin" ze znajomości bajek i baśni, losując zadania, czasem łatwiejsze, czasem trudniejsze. Wszyscy wspaniale sobie z nimi poradzili. Świeżo upieczeni czytelnicy opuścili bibliotekę nie tylko z pierwszymi wypożyczonymi książeczkami, ale również z prezentami. Każdy uczeń otrzymał zakładkę do książek oraz książkę pt. "Pierwsze abecadło", ufundowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek". Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki, chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury - tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Opracowanie: Marta Dobosz-Dudek