13 października 2022 r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 10 im. św. Stanisława Kostki w Częstochowie uroczystość „Pasowania na ucznia“. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tej szczególnej chwili pierwszoklasistom towarzyszyli zaproszeni goście: Dyrektor Pani Maria Kowol, rodzice, wychowawca, nauczyciele oraz uczniowie Samorządu Szkolnego. Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, zatańczyli poloneza zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły oraz zostali pasowani na uczniów. Po części oficjalnej na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz pamiątkowe dyplomy wręczane przez Panią Dyrektor.

Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce, samych piątek i szóstek oraz niezapomnianych szkolnych przyjaźni!

Opracowanie: Marta Dobosz-Dudek