Klasy pierwsza i druga zawędrowała do Nadleśnictwa Złoty Potok w gościnę do Państwa A & Ł Bernatek.
Dziękujemy za wspaniałą gościnę, opiekę i bezcenną wiedzę na temat flory i fauny. Państwo Bernatek zaopiekowali się w wyjątkowo cudowny sposób naszymi dzieciakami, dali okazję do zabaw na świeżym powietrzu, stworzyli apetyczny klimat przy ognisku z pachnącą kiełbaską i świeżym chlebkiem. Razem z leśniczym panem Łukaszem i Jego żoną Agnieszką zwiedziły ścieżkę edukacyjną, a długi spacer urozmaicały im ciekawostki opowiadane przez pana leśniczego. Dzieci poznały sposoby dokarmiania zwierząt oraz dowiedziały się dlaczego powinniśmy chronić przyrodę. Wycieczka okazała się doskonałym sposobem do poszerzenia wiedzy dzieci w zakresie rozpoznawania zwierząt i roślin występujących w lasach oraz sprawdzenia znajomości zasad zachowania się w lesie. Goszcząc w nadleśnictwie znalazły także czas na zabawę w zakątku edukacyjnym. Dzieci pełne wrażeń powróciły do szkoły deklarując, że nigdy nie zapomną jak ważne są lasy w życiu człowieka.
Dziękujemy za fantastyczną wycieczkę. Była to najlepsza w tym roku lekcja przyrody.

Opracowanie: Marta Dobosz-Dudek