W sobotę 5 października 2019 r. miłośnicy książek i czytania z klasy II A, pod opieką p. Anny Kwec i p. Iwony Mirczak-Zając, uczestniczyli w V Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, organizowanej przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną. W programie imprezy znalazła się m.in. projekcja zabawnego filmu o przyjaźni chłopca i psa - „Ptyś i Bill”. Nasi uczniowie odkrywali Tajemnice Starej Biblioteki w Escape roomie, a także brali udział w warsztatach lepienia z gliny. Poza tymi atrakcjami, na uczestników czekały słodkie niespodzianki, warsztaty zdobienia potraw oraz występ grupy specjalizującej się w tańcach celtyckich. Okazuje się, że noc w bibliotece może wiązać się nie tylko ze spotkaniem z książką, ale również z niesamowitą zabawą.

W przygotowaniu imprezy oraz jej sprawnym przebiegu brali również udział jako wolontariusze uczniowie klasy VIII A: Aleksander Bajor, Jan Horak i Jakub Bieniek.

Tekst i fot.: Anna Kwec

Pierwsza publikacja: Marta Dobosz-Dudek