2 kwietnia był Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. W naszej szkole cały kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu, w związku z czym dzieci będące wychowankami przedszkola, jak i uczniowie szkoły zostali zaproszeni przez pedagoga szkolnego, mgr Magdalenę Ptak, na krótkie prelekcje dotyczące właśnie tematyki autyzmu.

KW czasie zajęć z pedagogiem uczniowie mogli się dowiedzieć na czym polegają zaburzenia ze spektrum autyzmu, jak zachowują się osoby zmagające się z trudnościami związanymi z autyzmem, a także jak okazać swoje wsparcie i pomoc w codziennym funkcjonowaniu koleżankom i kolegom dotkniętym zaburzeniem ze spektrum autyzmu.

Hasłem przyświecającym nam w tym roku jest "Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 na niebiesko dla autyzmu" i w związku z tym 5 kwietnia uczniowie, wychowankowie i nauczyciele ZSP2 ubrali się na niebiesko, przygotowali niebieskie dekoracje okiem w swoich klasach, a na korytarzu naszej szkoły wzeszła piękna, niebieska tęcza, jako symbol wsparcia dla osób z autyzmem ze strony uczniów i nauczycieli naszej szkoły i przedszkola. Wychowankowie grup przedszkolnych ozdobili swoje gazetki niebieskimi tęczami i puścili do nieba mnóstwo niebieskich baloników, pokazując tym samym, że w ich serduszkach i całym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 jest miejsce dla dzieci ze spektrum autyzmu.

 

Fotografie i tekst: Magdalena Ptak

 

 

More Joomla Extensions