24 listopada uczniowie Koła Historyczno-Regionalnego pod opieką p. Beaty Bednarczyk uczestniczyli w spacerze po Częstochowie „Śladami Marszałka Piłsudskiego w Częstochowie".

Został on zorganizowany przez Urząd Miasta Częstochowy a także m.in przez ZST, w ramach projektu „Częstochowa o wolność i niezawisłość” realizowanego w związku z przypadającą w przyszłym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.  Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.
Uczniowie odwiedzili wszystkie miejsca związane z kilkukrotnym pobytem Naczelnika w Częstochowie, o czym opowiadał im między innymi dr Juliusz Sętowski, kierownik ODDzCz. Zwiedzili również wystawę w Muzeum Częstochowskim poświęconą Marszałkowi.

Fotografie i tekst: Beata Bednarczyk