W piątek 10 października 2014 r. uczniowie klas I a i I b złożyli uroczyste ślubowanie.

Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej. Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawców pp. Iwony Mirczak-Zając i Moniki Polak przygotowali specjalny program artystyczny. Na uroczystość, którą poprowadził p. Arkadiusz Kluba licznie przybyły rodziny uczniów oraz zaproszony Wiceprezydent Częstochowy p. Jarosław Marszałek. Po ślubowaniu uczniów, Pan Prezydent w asyście Dyrektora Szkoły p. Marii Kowol, dokonał ich pasowania. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Radośnie i spontanicznie przedstawili potem swój program. W imprezie wystąpił także chór szkolny przygotowany przez p. A. Klubę.

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj