18 września 2014 r. jak co roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona - św. Stanisława Kostki.

Wczesnym rankiem uczniowie pod opieką swoich wychowawców udali się spod szkoły na mszę świętą do kościoła parafialnego. Po powrocie do szkoły wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli inscenizację o życiu i śmierci św. Stanisława Kostki przygotowaną pod kierunkiem s. Krystyny Żebrowskiej. Odbył się też konkurs wiedzy o naszym patronie, w którym uczestniczyły reprezentacje klas III-VI. Konkurs przygotowała s. Krystyna a zwycięzcą okazała się reprezentacja klasy III. Ogłoszone również zostały wyniki konkursu plastycznego nt. patrona szkoły, w którym wzięły udział wszystkie klasy. W kategorii klas starszych zwyciężyła praca wykonana przez uczniów klasy V.

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj