Pierwszy dzień wiosny (21 marca 2014 r.) powitaliśmy w naszej szkole "Festiwalem talentów" zorganizowanym i poprowadzonym przez pp. Annę Kwec i Beatę Ostaszewską.

Uczniowie z wszystkich klas przygotowali pokazy i występy, które oceniało konkursowe jury, w którego składzie znaleźli się uczniowie i nauczyciele. W konkursie wystąpiło ok. 40  młodych artystów prezentujących swoje zdolności w takich dziedzinach jak: taniec, piosenka, gra na instrumentach, iluzja, sztuki walki, sport, recytacja wierszy, kabaret. Publiczność nagradzała wszystkich występujących ogromnymi brawami i żywo reagowała na kolejne prezentacje talentów. Na koniec, w czasie obrad jury, pod kierunkiem p. Arkadiusza Kluby wszyscy śpiewali i bawili się wspólnie.

Kategoria klasy I-III
I miejsce     Ida Kałużko kl.I (taniec) 116 pkt.
II miejsce    Julia Bielas kl.III (taekwondo) 113 pkt.
III miejsce   Julia Kasprzyk kl.II (flet) 107 pkt.
III miejsce   Alina Freus kl.III (wiersz) 107 pkt.

IV miejsce    Patrycja Kucharek (wiersz) 106 pkt.
V miejsce     Lena Badora, Julia Matysiak kl.I (piosenka) 105 pkt.
VI miejsce    Zuzia Bajor kl.I (piosenka) 104 pkt.
VI miejsce    Lena Ilcewicz kl.III (wiolonczela) 104 pkt.
VII miejsce   Antoś Włodarczyk, Jakub Despet kl.I (piosenka) 101 pkt.
VIII miejsce  Martynka Korczak kl.I (taniec) 100 pkt.
VIII miejsce  Szymon Dróżdż kl.II (pokaz sprawnościowy) 100 pkt.

Kategoria klasy IV-VI
I miejsce     Małgosia Jeziorowska kl.VI (piosenka) 115 pkt.
II miejsce    kabaret "Nie ma jak w domu" (Agata Pach, Dagmara Janicka, Marta Radziejewska, Oliwia Nagalewska) kl.V 111 pkt.
III miejsce   Klaudia Tyrna, Julia Tatara kl.IV (taniec) 106 pkt.

Wszystkie wyróżnione występy zostały ocenione przez jury na 100 lub więcej punktów.

Fotografie,video i tekst: Tomasz Nogaj