Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią, która odbyła się w piątek 8 listopada 2013 r.

Specjalny program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem swojego wychowawcy p. T. Nogaja oraz p. Beaty Bednarczyk. Oprawę muzyczną i chór szkolny przygotował p. A. Kluba. Wystąpiły także uczennice: Dagmara Janicka (kl. V), która odczytała informację prasową z Gońca Częstochowskiego z listopada 1918 roku oraz Małgorzata Jeziorowska (kl. VI), która zaśpiewała piosenkę "Żeby Polska...". Dekorację wykonały pp. A. Kwec i B. Bednarczyk. Po akademii p. A. Kwec - opiekun Samorządu Uczniowskiego - wręczyła nagrody uczniom którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie na najładniejszy bukiet jesienny.

Fotografie: Beata Bednarczyk, Tomasz Nogaj

Video i tekst: Tomasz Nogaj