21 marca 2013 roku przywitaliśmy kalendarzową wiosnę, porę roku, kiedy przyroda budzi się do życia. Wiosna to słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru, dlatego jest tak niecierpliwie wyczekiwana przez nas wszystkich.

Choć w tym roku wiosna trochę ociąga się z przyjściem, my postanowiliśmy sprowadzić ją do nas. Tego dnia wszyscy ubraliśmy się na zielono. Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy: Na wiosenny wystrój sal - szkoły i przedszkola; Na wiosenny strój - w szkole i przedszkolu. Nagrodą niespodzianką były słodycze dla najbardziej "zielonej klasy" - uczniów klasy I-wszej. Po pokazie mody wiosennej jury nagrodziło stroje wiosenne:
I miejsce - Marta Jura (kl. IV)
II miejsce - Jakub Golański (oddz. przedszk.)
III miejsce - Julia Wawszczak (oddz. przedszk.)
Wyróżnienia: Kacper Grzesicki (oddz. przedszk.), Wiktoria Lazik (kl. I), Natalia Lewandowska (kl. VI).
Wśród dzieci z przedszkola nagrodzono Natalię Kopalską i Jakuba Despera.

W konkursie na "Wiosenny wystrój sali" w szkole:
I miejsce - klasa V
II miejsce - klasa VI
III miejsce - klasa I.
W przedszkolu pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła grupa III.

Fotografie: Beata Bednarczyk

Tekst: Anna Kwec