11 kwietnia 2012 roku poczet sztandarowy oraz klasa VI pod opieką pp. Iwony Całus i T. Nogaja wzięli udział w uroczystości rocznicowej związanej z bolesną historią Katynia i okresu II wojny światowej.

W  uroczystym apelu i liturgii - przygotowanych przez Urząd Miasta Częstochowy i Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych - wzięły udział delegacje wielu częstochowskich szkół. Na Placu Katyńskim o godz. 10-tej była też delegacja naszej szkoły. Chcieliśmy w ten sposób oddać cześć i pomodlić się w intencji pomordowanych na Wschodzie. Nasza obecność to wyraz pielęgnowania tradycji patriotycznych w naszej szkole. Pragniemy, by młodzież kultywowała niezwykle ważne dla Polski i naszego regionu fakty, wydarzenia, które działy się w okresie II wojny światowej.

Fotografie i tekst: Tomasz Nogaj